Onze Makers
Projecten
Voorstellingen
Agenda
Via Zuid
Voor Makers
Terug naar alle nieuwsberichten

Première Bismillah van Layla Önlen tijdens Beyond the Black Box Festival

Op donderdag 12 februari om 20:30 uur gaat de voorstelling Bismillah van Layla Önlen in premiere tijdens Beyond the Black Box Festival in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond in Amsterdam. 

Bismillah
In Bismillah transformeert Layla haar persoonlijke verhaal tot een gedeelde ervaring. Tijdens de performance ontvouwt zich een lint van honderd meter, waarop intuïtief gekozen woorden zijn geborduurd, samen met andere vrouwen. Het ontrollen van het lint vormt een levenslijn van tekst, beweging en geluid, waarin maker en deelnemers elkaar ontmoeten en ruimte ontstaat voor verbinding.

Bismillah is van 12 t/m 15 februari in zowel de Nederlandse als de Engelse versie te zien tijdens Beyond the Black Box in de Brakke Grond.

Beyond the Black Box
Tijdens de zevende editie van Beyond the Black Box (12 t/m 15 februari 2026) transformeert Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond in een levend laboratorium voor makers die niet binnen de kaders van theater, dans, beeldende kunst of digitale media opereren, maar ertussenin en er voorbij. Vier dagen lang wordt het gebouw aan de Nes in Amsterdam een terrein voor artistiek onderzoek, zintuiglijke experimenten en unieke ontmoetingen.